הוליסטי הוא לא רק סיסמא, אלא העיקרון והשיטה כלפי מצב הבריאות לאורך זמן.

פגישה ראשונה

הפגישה הראשונה מתחילה בתשאול היסטוריית המחלה וההיבטים הכללים של בריאותך. ברפואה סינית יש ארבעה טכניקות ייחודיות לאבחנה: הסתכלות, שמיעה, תשאול ובדיקת דופק.

שאלון בריאות:

השאלות הבאות עשויות להישאל:

  • התלונה העיקרית ושאלות קשורות כגון: משך המחלה, סיבה, גורמי החמרה והקלה, היסטוריית בדיקות, אבחנות וטיפולים.
  • היבטים כללים של בריאותך כדי להבטיח שהגישה ההוליסטית נלקחה בחשבון שאלות על הרגלי תזונה ושתייה, שינה, יציאות, שתן, נשימה, רגשות, אישיות, מתחים, רמת אנרגיה, פעילות גופנית.
  • מצב בריאותי קודם, גורמי אלרגיה והיסטוריה משפחתית.
  • לנשים: היסטוריה של המחזור, לידה, הפלות ובעיות גניקולוגיות נוספות.
  • אורח חיים: שעות עבודה מיוחדות, סביבת עבודה, עישון, אלכוהול וכ”ו.                          

לאחר התשאול תבוצענה אבחנות סיניות מיוחדות נוספות כלקיחת דופק, הסתכלות לשון, התבוננות בפנים ומישוש מרידיאנים. אלו שיטות אבחון צנועות אך בעלות ערך רב לתת תמונה מקיפה על מצב האברים הפנימיים, זרימת האנרגיה במרידיאנים, זרימת הדם, וחילוף חומרים בגוף.

האינפורמציה הנ”ל מסבירה לנו את התלונה העיקרית את ההיסטוריה, הסיבה והתפתחות המחלה.

אבחנה:

על בסיס המידע שנאסף מארבעת טכניקות האבחנה הנ”ל נעשית אבחנה לסינדרומים/ תסמונת בהתייחסות למצב הבלתי מאוזן של האיברים הפנימיים, דם, צ’י, יין ויאנג, נוזלי הגוף וכו’. ובעדינות מתוכננת אסטרטגיית טיפול על מנת לאזן מחדש את המצב הקיים ולהשיב בריאות וכוח..

 

טיפול:

טיפול דיקור או בשילוב עם מוקסה, כוסות רוח, טווינה ותרפיות אחרות. משך הטיפול הוא בין 30-40 דקות. למטופלים שלא חוו דיקור בעבר יינתן הסבר מעמיק כדי שהמטופל יבין את תחושת המחט , יהיה רגוע וישתף פעולה עם הטיפול.

במקרים כרוניים או טיפול לאורך זמן, תינתן פורמולת צמחים להגביר את אפקט הטיפול, הפורמולה נלקחת על בסיס יומי ומספיקה לשבועיים לערך.

המלצות תזונה והתעמלות יינתנו על מנת להדריך את המטופל לחיים בריאים ומספקים.